Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak zabezpieczyć dom drewniany?
#1
Witam,

Mam w planach budowę domu drewnianego. Najpierw chciałbym się dowiedzieć jak go zabezpieczyć przed owadami, grzybami i ogniem?
"Bez wiosła na czółno nie siadaj"
Odpowiedz
#2
Do budowy domu należy użyć odpowiedniego suszonego i struganego drewna. Drewno powinno być suszone w temperaturze powyżej 60 stopni. Wyeliminuje się w ten sposób rozmaite zarodniki grzybów i larw owadów. Czterostronne struganie drewna nada mu gładkość, a to z kolei wpłynie na to, że powierzchnia będzie bardziej odporna na działanie ognia. To podstawowe informacje, o którym powinna pamiętać firma zajmująca się budową tego typu domów. Ja tę wiedzę zdobyłem, gdy mój dom drewniany budowała firma DOMY-KUBAS (http://www.domy-kubas.pl).
"Im więcej wiemy tym mniej umiemy"
Odpowiedz
#3
Przyznam, że to wszystko brzmi dość skomplikowanie i zawile. Tak sobie myślę: nie lepiej wybudować najzwyklejszy dom murowany, a do jego docieplenia wykorzystać  po prostu piankę poliuretanową? Warto wiedzieć, że natrysk pianką PUR jest idealną opcją służącą jako ocieplenie poddasza Tychy. Co więcej, pianka poliuretanowa to też świetnie nadający się materiał do izolacji dachów czy fundamentów. Zmierzam do tego, że domy docieplone przy użyciu tej innowacyjnej metody są w pełni zabezpieczone przed rozmaitymi insektami, owadami, grzybami czy pleśniami. Oczywiście, docieplenie pianką PUR nie zapewni bezpieczeństwa antypożarowego, ale i na to są sposoby.
"Młoda żona staremu karoca do nieba"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Reklama:

ścianki biurowe

roznoszenie ulotek częstochowa