Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Leczenie stwardnienia rozsianego
#1
Leczenie stwardnienia rozsianego - wszystko co powinieneś o nim wiedzieć.
Jak każdy wie stwardnienie rozsiane w żadnym wypadku nie jest chorobą lekką. Trzeba sobie jasno wiedzieć, że stwardnienie rozsiane jest chorobą trudną, ciężką oraz niestety postępującą i wciąż trudną w wyleczeniu. Jednak osoby wzmagające się z tą przykrą chorobą muszą być pomimo wszystko pozytywnie i optymistycznie nastawione.

Dlaczego?
  • po pierwsze będzie to działało motywująco na pacjenta
  • po drugie leczenie stwardnienia rozsianego postępuje i to bardzo
Szczególnie druga informacja, która mówi nam, że leczenie stwardnienia rozsianego jest leczeniem postępującym do przodu jest dla wszystkim pacjentów jak i także dla rodzin pacjentów wiadomością naprawdę pozytywną i dającą szanse na wyzdrowienia. Właśnie tak powinniśmy poprawnie do tego podchodzić. Jednak jak to bywa także muszą być jakieś negatywne i niestety złe informacje. A jakie to informacje? Informacje te to fakt, że niestety nie wszystkie osoby chore na stwardnienie rozsiane mogą korzystać w Polsce z tego jakże postępującego leczenia stwardnienia rozsianego. W naszym kraju niestety wciąż jest bardzo restrykcyjna kwalifikacja osób chorych do samego leczenia. Niestety u wielu osób także sama terapia zaczyna się zbyt późno. A jak wiadomo zbyt późna terapia powoduje, że znacznie zmniejsza się jej skuteczność. Oprócz tego co niestety najgorsze to także fakt, że pogłębia się niepełnosprawność tej osoby. Mimo wszystko poprawia się cały czas dostęp do leków najnowszych. Jest to zauważalny postęp, jednak postępuje on wciąż bardzo, ale to bardzo wolno. W Polsce jeśli chodzi obecnie o leczenie stwardnienia rozsianego jest realizowanych wiele programów leczenia. Do programów leczenia niestety pacjenci muszą się samodzielnie kwalifikować. Takowa kwalifikacja polega na tym, że chętnemu pacjentowi wykonuje się cały szereg profesjonalnych badań. W związku z tym każdy wynik poszczególnych badań musi znajdować się w granicach normy. Niektórzy pacjenci mają naprawdę bardzo dużego pecha, gdy nie zakwalifikowują się do takowego programu pomocowego choćby tylko z powodu, że jedno badanie nie dało odpowiedniego wyniku, który z łatwością mieściłby się w normie. Musimy mieć to na uwadze.

Mam osobiście nadzieję, że w ciągu kilku lat dojdziemy do poziomu naprawdę europejskiego jeśli chodzi o leczenie stwardnienia rozsianego i polscy pacjenci będą mieli takie same możliwości leczenia, które są osobiście w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Holandii czy też w Hiszpanii.
 
Polecamy stronę: http://neuro-care.com.pl/centrum-leczeni...ozsianego/
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Reklama:

ścianki biurowe

roznoszenie ulotek częstochowa