Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakup drukarki , drukującej w technologii 3d.
#1
Witam serdecznie wszystkich w ten bardzo mroźny wieczór. Zastanawiam się właśnie nad zakupem swojej pierwszej drukarki 3d. Czy ktoś z was ma może jakąś orientację jaka jest drukarki 3d cena ? Czy ceny nie zwalą mnie z nóg? W ilu kolorach można drukować ? Na co zwrócić uwagę ?
Odpowiedz
#2
Tak naprawdę ceny złożonych drukarek 3D zaczynają się od 5000 PLN netto wzwyż .Jeżeli szukasz taniej drukarki 3D licz się z tym, że będzie ona w formie kitu do samodzielnego montażu,na chwilę obecną nie ma co liczyć na zakup złożonego, gotowego do pracy urządzenia za mniej niż 3000 PLN. W cenie drukarki 3D muszą być uwzględnione: serwis gwarancyjny, odpowiednia jakość materiałów, z których urządzenie zostało wykonane oraz uczciwy zarobek dla producenta, aby ten mógł dalej funkcjonować i się rozwijać, a nie zamknąć po 3 miesiącach od daty sprzedaży twojej drukarki 3D, ponieważ okazało się, że dokładał do przedsięwzięcia.Najtańszą i najpopularniejszą jest druk 3D z plastiku, czyli FDM. Mimo szeregu zalet takich jak : niska cena, szybkość druku 3D, wysoka wytrzymałość wydruków, możliwość używania wydruków natychmiast po zdjęciu z drukarki 3D etc. ma też kilka wad przeciętna dokładność i jakość wydruku, konieczność pracochłonnej obróbki modeli drukowanych z licznymi podporami, brak możliwości druku w pełnym kolorze etc.
Odpowiedz
#3
A jak wygląda drukowanie kolorów w technologi 3d ?
Odpowiedz
#4
Ilość kolorów w drukarce 3D drukującej z plastiku zależy od ilości głowic drukujących i extruderów podających filament. Jedna głowica drukuje z jednego koloru. Większość niskobudżetowych drukarek 3D jest wyposażonych w jedną – góra dwie głowice, trzy głowice posiadają jedynie wybrane urządzenia, cztery lub pięć spotyka się wyłącznie w drukarkach 3D o charakterze eksperymentalnym.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Reklama:

ścianki biurowe

roznoszenie ulotek częstochowa